Пегас
Улюбленець муз, крилатий кінь в давньо грецької міфології називався Пегас. Його батьками були Посейдон і горгона Медуза. За однією версією Пегас разом з братом воїном Хрісаор вистрибнув з тулуба Медузи, після того як Персей відтяв їй голову, за іншою - він народився з крові Медузи, яка потрапила на землю.
Його назвали Пегасом тому, що він народився у витоків Океану. Пегас в перекладі з грецької мови означає бурхливу течію. Кінь літав зі швидкістю вітру. Жив в горах, багато часу проводив на Парнасі в Геліконі, Фокіді і в Беотії, а стійло мав в Коринті. Гелікон, слухаючи спів Муз, почав рости до самого неба, поки за указом Посейдона Пегас НЕ стукнув копитом про його вершину. З цього моменту гора перестала рости.

Ударом копита об землю Пегас вибивав джерела. Так виник джерело Гіппокрени, ще його називали «Ключ коня», який розташовувався на горі Гелікон у гаю Муз. З нього поети черпали велике натхнення. Щоб набрати максимальну швидкість перед зльотом, Пегасу необхідно було зробити кілька кроків по землі.
Одні розповідають, що Посейдон дав коня своєму синові Беллерофонту, інші - що коня обіцяла йому уві сні Афіна і дала для цього золоту вуздечку. Беллерофонт зловив Пегаса у джерела Пірена під час водопою, а Афіні спорудив вівтар (Афіна Халінітіда, Афіна-Вершниця). Беллерофонт, завдяки Пегасу, зміг з повітря вбити з лука Химеру, хоча інші джерела приписують це Персею.
Пегас доти допомагав герою, поки той не захотів на крилатому коні досягти неба, тобто злетіти на Олімп. Зевс, розгніваний святотатством Беллерофонта, послав овода вжалити Пегаса під хвіст. Кінь збожеволів від страшного болю і скинув Беллерофонта, а коня Зевс подарував Еос. За іншою версією, Беллерофонт захотів злетіти на небо, але подивився вниз і від страху впав на землю, а Пегас продовжив свій політ. Пегас доставляв блискавки і громи від Гефеста Зевсу на Олімп.
Він поміщений на небо у вигляді сузір'я Коня, але без крил. Сьогодні дане сузір'я називається Пегас. Тамплієри розміщували його зображення на своєму гербі, що символізувало споглядання, красномовство і славу. Вчені XIX століття вважали народженого на краю світу від смертоносного чудовиська Пегаса, який піднявся на вершини Олімпу, символом взаємозв'язку всього живого.
Їх загальним улюбленцем був златокрилий кінь Пегас. Кажуть: «Яблуко від яблуні недалеко падає». Але так буває не завжди: іноді діти сильно відрізняються від батьків за своїми душевними якостями і талантам. Батьками Пегаса були бог морів Посейдон і горгона Медуза. Він з'явився на світ методом висічення: коли Персей мечем розрубав Медузу, з її тіла вилетів прекрасний кінь з золотими крилами. Аполлон узяв його на Парнас, де той часто проводив час з музами, а одного разу навіть співслужив гарну службу: врятував їх від загибелі. Діло було так.
Трохи нижче храму Аполлона на горі Гелікон музи вирішили влаштувати концерт. Їх божественний спів несподівано оживило гору, і вона стала рости, швидко піднімаючись в небо. Перелякані музи звернулися за допомогою до бога Посейдона, проте володар морів вирішив, що з цим може впоратися і його син Пегас.